Łatwe fryzury karnawałowe 2014

Wraz z Nocą Sylwestrową wchodzimy w huczny czas karnawału. Przed nami prywatki, imprezy klubowe, eleganckie bale i prywatki u znajomych. Warto zapoznać się z trendami w zakresie stylizacji włosów na karnawał 2013. Szczególnie zainteresowane powinny być maturzystki, które czeka wkrótce studniówka i wybór fryzury na bal studniówkowy. Od jakiegoś czasu modne są delikatne, luźne fale i loki oraz najróżniejsze fantazyjne, nieuporządkowane upięcia włosów. Jeśli polubiłyśmy tego rodzaju uczesania, to z powodzeniem nadal możemy wybierać takie fryzury.

W karnawale 2012 wciąż modne będą loki i fale. Co więcej, modne fale i romantyczne, luźne loki możemy zrobić zarówno na długich, gęstych włosach, jak i na krótkich fryzurkach. Jeśli możemy pochwalić się ładnymi, długimi włosami, zakręćmy je w loki na dużych wałkach, na papilotach lub na lokówce o dużej średnicy. Najważniejsze w wypadków fryzury z loków jest to, by wyglądały jak najbardziej naturalnie. Nie są pożądane zatem ani mocno skręcone, sztywne loki ani malutkie, równiutkie loczki. Fryzura z loków i delikatnych fal ma być lekko nieuporządkowana, nieco chaotyczna, zwiewna i romantyczna.

Jednocześnie znów wróciły do mody fale w stylu lat 20. – wyraziste, mocno zaznaczone i ściśle przylegające do głowy. Takie fale w stylu retro najlepiej będą prezentować się na krótkich włosach. Do ich uformowania musimy żyć naprawdę mocnego żelu lub brylantyny i sprayu przeciw puszczeniu się włosów – fale mają ciasno przylegać do głowy, mają być gładkie i bardzo uporządkowane. Kobiety i dziewczęta o króciutkich włosach mają też inną alternatywę – do łask wracają niesforne i drapieżne pazurki oraz uczesania na chłopczycę. Proste, krótkie włosy zaczesujemy na jeden bok i podczas suszenia rozrzucamy je palcami – wyglądają wówczas naturalnie i drapieżnie jednocześnie. Na karnawałowych zabawach nie może zabraknąć na naszych głowach ozdób – w tym sezonie modne będą opaski z brylancikami na krótkich włosach lub ozdobne spinki z brylancikami cyrkoniami na upięciach z długich włosów. Modne jakiś czas temu końskie kucyki związane z boku głowy i puszczone na ramię wciąż pozostaną na topie – do takiej fryzury należy mieć gładkie i idealnie proste włosy.